Crazy days 2023

Malé zhrnutie Crazy days 2023

Chcem sa veľmi poďakovať všetkým, ktorí ste si prišli zasúťažiť s radosťou a v športovo-priateľskom duchu, bolo to fajn podľa pocitu počas samotnej súťaže, ďakujem, prekvapila ma účasť z celkove 4 krajín, snáď sa páčilo aj tým, čo akciu objavili prvýkrát. Ďakujem veľmi pekne ľuďom, čo sa zúčastnili organizácie ( Duri Bodnár, Lea Bodnarova, Yveta Fodora, Catharine Fodora, Bielinskí, Vanesa Mikla ), sponzorom – Monika Matejčíková, Lukáš Klíment, Rocco Sara, ľuďom, čo opäť a znova bez akýchkoľvek očakávaní nezištne pomohli materiálnou pomocou ( stan, časomiera sánky, Ty vieš kto 😊 ), bez Vás by to nešlo. Veľmi sa teším, že organizačne to podľa môjho názoru pekne odsýpalo, pred poslednou disciplínou sme nabrali 2 hodinové meškanie, čo vzhľadom k hodinke straty na úplnom začiatku ( je logické, že na tak malej akcii počkáme aj na tých, čo mali ťažkosti cestou a napriek tomu chceli prísť ) a vzhľadom k tomu, že prvou disciplínou bol weight pulling, kde nikdy neviete, kedy a ako skončí, najmä preto, že sme sa rozhodli neobmedzovať počet pokusov, nech si všetci krásne zaťaháme. Skvelý bol systém online výsledkov ( www.stafford.sk ), ktoré si každý mohol priebežne pozrieť a zvýšilo to atraktívnosť samotného pretekania sa, myslím, že v tomto sme prví v týchto zemepisných šírkach. Ďakujem týmto jeho autorovi. Si perfektný ! Počas pretekov som nezachytil žiadny neriešiteľný alebo aspoň zložitý problém, čo je moc fajn. Navyše v tom príšernom odhade počasia, nás aj samotný „veľký ovládač dažďa“ podržal a pršalo v ten najsprávnejší možný čas. Skrátka mali sme šťastie 😊.
Ďalej trocha štatistiky – Crazy Days 2023 sa zúčastnilo 43 súk a psov v základnom rozdelení na kategórie SBT/BT ( 16 ), AST ( 9 ), APBT ( 14 ) a FUN ( 4 ), súťažilo sa v štyroch disciplínach weight pulling – 26 psov ( sbt – 13, AST – 6, APBT – 5, FUN – 2 ), weight pull sprint – 23 psov ( sbt – 8, AST – 4, APBT – 9, FUN – 2 ), a-frame – 21 psov ( sbt – 9, AST – 2, APBT – 6, FUN – 4 ), treadmill – 27 psov ( sbt – 9, AST – 7, APBT – 7, FUN – 4 ), prídavkom bol weight pulling podľa váhových kategórií, kde súťažilo 18 psov ( sbt – 10, AST – 4, APBT – 3, FUN – 1 ). Podľa týchto čísel rozmenených na drobné pekne vidno, že napriek celkovému veľmi peknému počtu psov pri type a historickom pohľade späť, sa akcia nemení a zostáva svojím rozsahom stále malou, intímnou a charakterom takmer rodinnou akciou. Ale nie celkom …. oproti starším ročníkom sa mení štruktúra súťažiacich psov a ich majiteľov, tým že súťaží už nie jedno plemeno, ale oveľa viac ( vďaka FUN 😊 ), skrátka ľudsky sa poznáme menej, čo niekedy môže prinášať úskalia a občas chýba tá väčšia „prepojenosť“, aká bola po minulé roky, ale to je vývoj, s tým sa nedá bojovať.
Teším sa, že sa objavili opäť známe tváre ako aktívni súťažiaci, je milé, že stále máte chuť, či už so svojimi veteránmi ( Róbert Tobiášek – Dappy ) alebo novými nádejami ( Jana Burdová – Apík ), si naplno užiť atmosféru pretekania a prispieť k pohode na akcii.
Stále viac sa vraciam k tomu, že je fajn, aby sa na akcii odohrával čo najčistejší šport v svojej základnej podobe, skrátka porovnávajme sa s inými, robme to naplno a nie so zlými myšlienkami v hlave.
Scéna v bull športoch je na sk tak veľmi roztrieštená, že snáď na území Slovenska nie je ani možné, aby sa najlepší psi stretli na jednej súťaži. A to je veľká škoda, ale …. je to fakt. Uvidíme, možno sa to vyvinie k lepšiemu.
Je mi ľúto, že sme nemohli splniť očakávania všetkých súťažiacich, je pravda, že som asi stará škola a robím ( môj osobný postoj, nie celkom postoj celého organizačného tímu ) súťaž kvôli bull športom a neriešim priveľmi ceny, sponzorov, darčeky, hračky, vzorky krmív, ktoré by určite potešili … asi moja chyba, taktiež si osobne neviem dovoliť financovať súťaž zo svojho rodinného rozpočtu, snažím sa ju robiť tak, aby vyšla nie negatívne ( vždy sa stanú neočakávané udalosti – zvýšené ceny dodávateľov priestoru, obslužné činnosti, neúčasť prihlásených kvôli náhlym prekážkam …. ), prípadne tak, aby sa mohla rozvíjať na ďalší rok ( nové prekážky na nové disciplíny, obnova materiálu na starých ). Ale to je v poriadku, každá akcia si nájde tých, ktorí na ňu budú chcieť chodiť a tých, ktorí sa po skúsenosti svojej alebo iných rozhodnú pre iné akcie.
Už len posledné 😊 – športová úroveň akcie sa mi veľmi páčila, osobne sa teším tomu, ako sa zlepšuje Volis, myslím, že je skvelý. Pekne nám rastie konkurencia aj u sučiek sbt, radosť bola vidieť znova Letty, udržuje si svoju vynikajúcu úroveň, zlepšila sa Candy, výborní boli v „dynamických“ disciplínach apbt, krásne skákal Coco na aframe, výborní boli chorvátski psi, skvelá práca bola s malinami vo wp a na aframe…. parádne sa vyvíjajú vo wp Angie a Artemis, krásny pohľad bol na ťah Maximusa, objav Asumyho je jeden z top zážitkov z akcie, opätovne výborná vo všetkom bola Ria, silná zostava prišla z Ostravy, vidno, že ich príprava vo weight pullingu má hlavu a pätu.
Skrátka bolo sa na čo pozerať a to som určite nespomenul všetkých, za čo sa ospravedlňujem. Ďakujem všetkým, čo si prišli zasúťažiť. Nie, prosím, podporiť akciu svojou účasťou, to nemá zmysel, žiadny usporiadateľ ( myslím ), nerobí akciu, aby ste ho podporili, my robíme akciu pre Vás, aby ste sa zabavili, ukázali progres, ktorý ste vďaka svojej práci so svojimi psami urobili a snáď si užili aj trochu pozitívneho adrenalínu.
Ďakujem všetkým a snáď znovu o rok, uvidíme 😊 …..